Približne mesiac po voľbách sme sa novozvolených poslancov Národnej rady SR, ministrov súčasnej vlády ako aj prezidenta SR pýtali, aké konkrétne riešenie by navrhli a snažili sa presadiť pre ťažko trpiacu Eriku, ktorej úľavu prináša jedine konopná liečba. Celé znenie našej výzvy nájdete na tejto linke.

Po ďalšom mesiaci čakania na vyjadrenie nám zo 150 poslancov parlamentu odpovedali iba dvaja poslanci (hanbou je, že zo SaS sa dodnes nevyjadril nikto, hoci je to ich nosná agenda), aj to iba skrz stanoviská svojich asistentov. V oboch týchto prípadoch ich vyjadrenia úplne ignorovali podstatu problému a odpovede tvorili len nezmyselné postoje a výhovorky. Urobte si vlastný obraz... Týmto ľuďom na vás nezáleží, vezmite to do vlastných rúk, šírte a podpíšte túto petíciu.

 

Veronika Remišová (OĽaNO): Dobrý deň, keďže dostávam veľmi veľa žiadostí o finančnú podporu, nie je v mojich silách ani možnostiach im vyhovieť, hoci každá jedna z nich by si zaslúžila podporu.
Ďakujem za pochopenie a ostávam s pozdravom, 
Veronika Remišová.

Na náš nasledovný mail požadujúci vyjadriť sa k podstate problému v nasledovnom znení:
Dobrý deň, p. Remišová, naša výzva nebola smerovaná na finančnú podporu pre pani Eriku Mikušovú. Pýtali sme sa, akú koncepciu a prístup na riešenie tejto konkrétnej situácie a ďalších obdobných by ste v súvislosti s týmto systémovým problémom navrhovali. A tiež, ako sa budete ako politik a poslanec NR SR angažovať na riešení tohto problému, aby ľudia netrpeli zbytočne. Prosíme ešte raz o Vašu odpoveď v kontexte vyššie uvedeného vysvetlenia.
S pozdravom,
JUDr. Rastislav Ďurove, RE/set, o.z. - člen zoskupenia Drogová politika

prišla táto odpoveď:
Dobrý deň pán JUDr. Ďurove, ďakujeme Vám za podnet. Žiaľ momentálne sa mu nebudeme venovať.
S úctou a pozdravom,
Ing. Lea Hagovská, 
asistentka poslankyne NR SR Veroniky Remišovej

Ešte nekompetentnejšie reagoval Béla Bugár (Most-Híd) prostredníctvom svojho asistenta:
Dobrý deň, na základe Vášho mailu dovoľte aby sme Vás informovali, že pán poslanec Béla Bugár (podpredseda NR SR a predseda strany MOST-HÍD) sa vyjadril tak, že "proti bolesti existujú lieky, ale nie sme proti Vášmu návrhu, avšak len na lekársky predpis a pri zabezpečení prísnej kontroly." 
S pozdravom, 
kancelária poslanca NR SR

Na náš nasledovný list v nasledujúcom znení už vôbec nereagovali:
Dobrý deň, ako vyplýva z uvedeného videa, všetky vyskúšané legálne lieky, ktoré doteraz pani Erika užívala, jej na priebeh choroby ani na bolesť NEZABERAJÚ. Konopný liek, ktorý nejaký účinok na jej ochorenie má, jej samozrejme predpísala špecializovaná lekárka, ale poisťovňa jej ho nechce zo zdravotného poistenia preplatiť, takže je tým pádom pre ňu cenovo (aj logisticky) nedostupný. Takže prosím ešte raz o vyjadrenie, čo konkrétne mienite robiť (ako sa bude v tejto veci politicky angažovať), aby ste tejto pani trpiacej veľkými bolesťami pomohli, keďže jej účinkuje len liečivo založené na výťažkoch z konopy, ktorej pestovanie na liečebné účely je u nás nelegálne?! Spýtajte sa pána Bugára, čo by robil, keby išlo o člena jeho rodiny...
S pozdravom,
JUDr. Rastislav Ďurove, RE/set, o.z. - člen zoskupenia Drogová politika

Podpíš a šír petíciu za triezvu drogovú politiku!

Myslíš, že politici niečo zmenia ak ty sám nič neurobíš? 

 

Ak chceš odoberať novinky,

Podpíš petíciu za triezvu drogovú politiku

Máte k tejto kampani otázky, pripomienky, nápady, prípadne chcete pomôcť? Kontaktujte nás mailom, na t. č. +421907 944 374, alebo na Facebooku.

FAQ | dokumenty na stiahnutie | materiály pre médiá | správa adminovi o chybe na webstránke