Ekologické argumenty a fakty podporujúce kultúru pestovania konope

Globálna "vojna proti drogám" má aj svoje ekologické dôsledky, ktoré sú v porovnaní s ostatnými škodami, ktoré táto vojna po sebe zanecháva nezanedbateľné.

Z ekologického hľadiska by najväčším prínosom bol nepochybne návrat konopnej kultúry v jej rozmanitých podobách a možnostiach spracovania tejto univerzálnej rastliny.

Konope dokáže vytiahnuť z pôdy ťažké kovy. Aj známy japonský vedec Masaru Emoto sa prihovára za pestovanie konopy na miestach kontaminovaných radiáciou.

Ilegálne konopné polia môžme nájsť napríklad v Maroku, Kalifornii, či severnej Indii. Konope z týchto polí samozrejme končí na čiernom trhu. V mnohých oblastiach takto pestovaná konopa predstavuje súvislú monokultúru nepriaznivo zasahujúcu do miestneho ekosystému - najmä v horských oblastiach.

Dokument z r. 1998 sa zaoberá environmentálnymi hľadiskami pestovania konope. Viac napr. v knihe "Spiknutí proti konopí".

 

Ak chceš odoberať novinky,

Podpíš petíciu za triezvu drogovú politiku

Máte k tejto kampani otázky, pripomienky, nápady, prípadne chcete pomôcť? Kontaktujte nás mailom, na t. č. +421907 944 374, alebo na Facebooku.

FAQ | dokumenty na stiahnutie | materiály pre médiá | správa adminovi o chybe na webstránke